Smart Atletic & Comuna Comana, parteneriat de dezvoltare locala pe termen lung

Comana – E în natura noastră, brandul de promovare al Comanei, cu respect pentru valorile comunității noastre

Începând din luna mai, Comana se poate mândri cu o viziune si o identitate de brand create printr-un proces strategic* la care au participat Primăria Comana împreună cu reprezentanți ai comunității comănene.

Conform viziunii stabilite, Comana își dorește să se dezvolte în continuare în direcția de primire a vizitatorilor, prin crearea unui turism responsabil în zonă, care să susțină comunitatea locală cu dragoste pentru natură și frumos și care să contribuie la dezvoltarea economică și socială a comunei.

Logo-ul și sloganul alese vorbesc despre unicitatea și valorile Comanei și ale locuitorilor ei și vor fi folosite în promovarea comunei, pentru a ajuta atât turiștii să înțeleagă, să respecte și să aprecieze mai bine valorile zonei, cât și să crească dragostea noastră, a locuitorilor, pentru binecuvântările locului în care ne-am născut.

Logo-ul Comana reunește într-o formă grafică deseobită cele patru simboluri ale comunei, așa cum au fost ele identificate de locuitori și de turiști: Parcul Natural Comana, Delta Neajlovului, Mănăstirea Comana și Bujorul sălbatic.

Haideți să îi inspirăm și pe ceilalți și să le arătăm că ospitalitatea, respectul, grija față de loc sunt parte din natura noastră, așa cum “Comana e în natura noastră”.

*Notă: Proiectul „Împreună pentru Comana – strategie de dezvoltare prin consultare, dialog și branding local” a fost derulat cu finanțare europeana prin intermediul Programului Operațional Capacitate Administrativă.

Comana – E în natura noastră, brandul de promovare al Comanei, cu respect pentru valorile comunității noastre

Începând din luna mai, Comana se poate mândri cu o viziune si o identitate de brand create printr-un proces strategic* la care au participat Primăria Comana împreună cu reprezentanți ai comunității comănene.

Conform viziunii stabilite, Comana își dorește să se dezvolte în continuare în direcția de primire a vizitatorilor, prin crearea unui turism responsabil în zonă, care să susțină comunitatea locală cu dragoste pentru natură și frumos și care să contribuie la dezvoltarea economică și socială a comunei.

Logo-ul și sloganul alese vorbesc despre unicitatea și valorile Comanei și ale locuitorilor ei și vor fi folosite în promovarea comunei, pentru a ajuta atât turiștii să înțeleagă, să respecte și să aprecieze mai bine valorile zonei, cât și să crească dragostea noastră, a locuitorilor, pentru binecuvântările locului în care ne-am născut.

Logo-ul Comana reunește într-o formă grafică deseobită cele patru simboluri ale comunei, așa cum au fost ele identificate de locuitori și de turiști: Parcul Natural Comana, Delta Neajlovului, Mănăstirea Comana și Bujorul sălbatic.

Haideți să îi inspirăm și pe ceilalți și să le arătăm că ospitalitatea, respectul, grija față de loc sunt parte din natura noastră, așa cum “Comana e în natura noastră”.

*Notă: Proiectul „Împreună pentru Comana – strategie de dezvoltare prin consultare, dialog și branding local” a fost derulat cu finanțare europeana prin intermediul Programului Operațional Capacitate Administrativă

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *